Beko Buzdolabı Sürekli Çalışıyor ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Beko buzdolabı sürekli çalışıyor sorunu çok sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Buzdolapları evlerin vazgeçilmez eşyalarından birisidir. Uygun kullanım sağlanmadığı zaman bazı sorunlara yol açabiliyor. Beko buzdolabında birçok benzer cihazda olduğu gibi en çok görülen sorunlardan biri sürekli çalışmasıdır. Buzdolabının sürekli çalışmasının sebebi buzdolabı makinesinin sorunlu olduğu anlamına gelmektedir.

Beko Buzdolabı Sürekli Çalışıyor Sebepleri

Beko buzdolabı sürekli çalışıyor sorununda bazı sebepler bulunmaktadır. Buzdolabınızın sürekli çalışma sebepleri ve çözümleri:

  • Buzdolabınızı yanlış soğutma seviyesinde çalıştırıyor olabilirsiniz. Soğutma seviyesini kontrol ediniz.
  • Buzdolabı lastiklerinin yapışmasında sorun yaşanıyor olabilir. Lastikler ile ilgili bir problem var ise değiştirilebilir.
  • Beko buzdolabınıza alabileceğinden daha fazla ürün yerleştirir iseniz böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden kapasitesinden fazla ürün yerleştirmemeye özen gösteriniz.
  • Buzdolabını çok sık açıp kapattığınız zaman dolap sürekli olarak çalışmaya devam edecektir.
  • Buzdolabınız gerektiği kadar elektrik alamıyor olabilir. Elektriğin kontrol edilmesi gereklidir.

Özellikle mevsim geçişlerinde buzdolabınızın ısı ayarını kontrol etmeyi unutmayınız. Bu durumun devamlı olarak sürmesi buzdolabınızın motoruna zarar verecektir. Bu yüzden gerekli önlemleri alın ve sorun devam ederse mutlaka destek isteyiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56