Beko Çamaşır Makinesi Çalışırken Durdu

Beko çamaşır makinesi durdu, kişilerin sıklıkla karşılaştıkları bir sorun olarak internette aratılmaktadır. Makinenin kapı kilit sistemini kontrol etmek gerekmektedir. Kilit sistemindeki bozukluk bir anda kapının kilidinin açılmasına ya da gevşemesine neden olabileceği için makine kendi kendini durdurabilmektedir. Aniden elektrik akımının yükselmesi de devrelerin yanmasına neden olabileceği için makinenin çalışmasının durmasına neden olabilmektedir.

Beko Çamaşır Makinesi Çalışırken Durdu Sorunu Çözümü

Beko çamaşır makinesi durdu sorununun çözümü son derece basittir. Makinenin kilit sistemini kontrol etmek, elektrik akımının gelişi ile ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için şalterleri, sigortaları ve prizleri kontrol etmek kişilerin yapması gereken işlemlerdir. Beko çamaşır makinesi çalışırken durduysa yapılması gerekenler:

  • Öncelikle makinenin takılı olduğu prizi ve makine fişini kontrol etmek gerekmektedir. Bunlarla ilgili bir sorun olup olmadığına bakmak yapılacak ilk iştir.
  • Makinenin kapı kilit sisteminde bir sorun olabileceği için bunu kontrol etmek ve kilit sistemini değiştirmek izlenecek sonraki adımdır.
  • Şalterleri ve sigortaları kontrol etmek de çözüm sağlayabilmektedir.
  • Makinenin aşırı ağır yükle doldurulması da makinenin kendisini durdurmasına neden olabileceği için makineyi biraz boşaltıp yine denemek faydalı olabilmektedir.

Bütün bu işlemlere rağmen eğer ki sorun çözülmüyorsa teknik servisten yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA