Beko Çamaşır Makinesi e 18 Hatası

Beko Çamaşır Makinesi e 18 Hatası

Beko çamaşır makinesi e 18 hatası makinenin göstergesinde görüldüğünde makinenin atık suyu tahliye etmediği anlaşılmalıdır. Bu kodun haricinde tamburda su kaldığını da görebilmek mümkündür. Bu endişelenilecek bir sorun değildir. Kullanıcı çoğu zaman bu sorunu tek başına da çözebilmektedir. Atık suyun tahliye edilememesinin nedenleri, pompa tıkanıklığı ya da tahliye hortumunun kıvrılmış olmasıdır.

Farklı çamaşır makinelerinde bu sorun F 18 ya da d 02 hata kodlarıyla da belirtilmektedir. Bunun için çamaşır makinesini tekrar çalıştırmanın 3 adımı olduğu söylenebilir.

Beko Çamaşır Makinesinde e 18 Hatasının Giderilme Aşamaları

Beko çamaşır makinesi e 18 hatası göründüğünde; panikleyip, hemen servis çağırma düşüncesine kapılmak doğru olmayabilir. Makinenin aşağı kısmında bulunan tahliye borusu, çözüm için yeterli olabilmektedir.

  1. Tahliye borusundan makinenin içindeki su boşaldığını görene kadar bu işleme devam edilmelidir. Tahliye borusunun yanındaki pervaneyi sol tarafa çevirip, herhangi bir yabancı cisim yoksa tekrar yerine takabilirsiniz.
  2. Bundan sonra makineye su aldırıp tekrar makineyi çalıştırabilirsiniz.
  3. Pervaneyi sol tarafa çevirmek istediğinizde dönmüyorsa ve sıkışma söz konusuysa, pensenin tersiyle bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Hafif zorladığınızda açıldığını görebileceksiniz. Bu konuda bilgi ve deneyim sahibi değilseniz, teknik servis çağırabilirsiniz. 
Tags:
Leave a Comment
444 78 56