Beko Çamaşır Makinesi E10 Hatası

Beko çamaşır makinesi E10 hatası internette çözümü sıklıkla aratılan bir hatadır. Bu sorunun sebebi kapı kilit sıkışmasından kaynaklanır. Bu hata makinenin kapı kilidinin sıkıştığı anlamına gelir. Kapı kilidinin kısa devre yaptığı durumlarda E10 hatası ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun çözümü için kişiler kendileri belirli işlemleri yaparak sorunu çözebilmektedir.

Beko Çamaşır Makinesi E1O Hatası Resetleme

Beko çamaşır makinesi E10 hatası kişilerin kendilerinin çözebileceği bir sorundur. Makinede resetleme yapmak ve test girişi yapmak çoğunlukla sorunu çözüme kavuşturmaktadır. Makinedeki sorunu çözüme kavuşturmak için izlenmesi gereken yöntemler şunlardır:

  • Program seçme ve program erteleme tuşlarına 10 saniye boyunca basılı tutmak programı resetlemek için yapılması gereken bir işlemdir.
  • Daha sonra test girişi yapılarak soruna kesin bir çözüm getirmek mümkün olmaktadır.
  • Kapı kilidinin kısa devre yapması durumu sık rastlanan bir durumsa kapı kontrol sistemini gözden geçirmek de önerilmektedir.

Yapılan işlemler sonucu sonuç alınamazsa teknik servisi arayıp yardım talebinde bulunmak ürün sağlığı için yapılması gereken bir durumdur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA