Beko Çamaşır Makinesi Neden Sıkmaz?

Beko çamaşır makinesi neden sıkmaz sorusu internette sıklıkla aratılmaktadır. Bu problemin farklı sebepleri olabilmektedir. Yıkama programı iptali yapıp peşine filtre temizliği yapmak sorunun çözümünde etkili olabilmektedir. Bu soruna çoğunlukla filtrelerdeki tıkanmalar ve kirler neden olmaktadır.

Beko Çamaşır Makinesi Sıkmama Sorunu Çözümü

Beko çamaşır makinesi neden sıkmaz sorunu çözümünü kişiler kendileri de yapabilmektedir. Bu sorunun temelinde makinenin filtrelerini ya da borularını kir ve yabancı cisimlerin tıkaması yatmaktadır. Filtre temizliği yapılması ve gerekli adımların izlenmesi ile çoğu kez sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Beko çamaşır makinesi sıkmama sorunu çözümü:

  • Makineyi durdurup kazana ya da filtreye bir şey kaçıp kaçmadığını kontrol etmek amaçlı kazanı döndürmek gerekmektedir.
  • Kazan ve filtre temizliği yaparak makineyi yeniden çalıştırmayı denemek yapılacak ikinci işlemdir.
  • Bu işlemler sırasında yere su dökülmedi muhtemeldir bu sebeple yerlere bir örtü sermeniz ve filtrenin çıkış noktasına bir kap koymanız faydalı olacaktır.
  • Ön alt kısımda bulunan kapağı açıp içerisindeki ince borudan su boşalttıktan sonra kapağı çıkartarak filtreyi temizlemek mümkün olmaktadır.
  • Makineye dengesiz yükleme yapmak da bu soruna sebep olabileceği için makineyi aşırı doldurmamaya dikkat etmek gerekmektedir.

Eğer ki bu işlemlere rağmen makinede düzelme olmuyorsa teknik servisle irtibat kurabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56