Beko Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Beko Çamaşır Makinesi Su Almıyor sorunu cihazınızın çalışmasına engel olacak ve makineniz arızaya geçecektir. Makineniz suyunu almıyorsa öncelikle sular akıyor mu diye kontrol etmelisiniz. Makinenizin başlat düğmesine bastığınızda hemen su alma sesini duymalısınız. Horultulu bir ses çıkarıp arızaya geçiyorsa suyunu almıyor demektir. Çamaşır makinesinin musluğunu kontrol etmelisiniz. Musluk kapalı konumda kalmış olabilir. Makinenizin kapağını tam kapatmadıysanız kendini kilitleyememiştir. Bu durumda da suyunu alamaz.

Ayrıca suların akış derecesi yani tazyik durumu azsa makine su almakta zorlanacaktır. Çeşmeyi açarak su tazyikini kontrol etmelisiniz. Su giriş borusundaki filtre tıkandıysa makine yine su almakta zorlanır. Kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekir.

Beko çamaşır makinesi su almıyorsa diğer nedenler şunlar olabilir:

  • Suyun alınmasını sağlayan hortum kıvrılmış, bükülmüş ya da yerinden çıkmış olabilir.
  • Su ventilinde arıza oluşmuş olabilir.
  • Prostat arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Anakart arızalanmış olabilir.
  • Çamaşır makinesi çeşmesi arızalanmış olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Su Almıyor sorununda kişiler genel kontrollerini yaptıktan sonra soruna çözüm bulamıyorlarsa hemen servis yardımı almaları gerekir. Beko Çamaşır Makinesi Servisi sizlere yardımcı olarak sıkıntıları giderecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56