Beko Çamaşır Makinesi Üç Işık Yanıyor Ama Çalışmıyor

Beko çamaşır makinesi üç ışık yanıyor ama çalışmıyor sorunu üç ışığının birden yanmasından kaynaklı bir problemdir. Sorun birden fazla çamaşır modellerinde çıkabilecek oldukça yaygın bir durumdur. Bu durum beraberinde birtakım arıza durumunu da getirebilir. Çamaşır makinelerinin hassas makineler olması, kullanıcısının makine kullanımı hakkında ön bilgilerinin olmaması durumunda çamaşır makinesinin üzerinde bulunan tuşlarla yapılabilecek tüm işlemler çamaşır makinesine zarar verebilir. Deterjan kapağının kapalı olduğundan emin olunuz. Aynı zamanda çamaşır makinenizin barındığı ortam ve sabitlendiği alan da makinenin çalışabilmesi için oldukça önemlidir.

Bunun gibi sorunlar çamaşır makinenizde arıza olduğunun göstergesi olabilir. Durumu anlamak için gereken kontrollerin yapılması gerekir. Doğru ve bilinç dışı hareket etme durumunda büyük sorunları da beraberinde getirebilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Üç Işık Yanıyor Ama Çalışmıyor Çözümü

Beko çamaşır makinesi üç ışık yanıyor ama çalışmıyor çözümü;

  • Evde çocukların sürekli çamaşır makinenizin tuşlarına basması sonucunda makine yıkama ışığının yanıp sönmesine neden olabilir. Makinenizde bulunan çocuk kilidini devreye sokarak sorunu çözebilirsiniz.
  • Sorunun böyle bir sebepten kaynaklandığını düşünmüyorsanız, lütfen Beko servisi ile iletişime geçiniz.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56