Beko Çamaşır Makinesi Yıkama Işığı Yanıp Sönüyor

Beko çamaşır makinesi yıkama ışığı yanıp sönüyor sorunu ön yıkama ışığını yanıp sönmesinden kaynaklı bir problemdir. Sorun birden fazla çamaşır modellerinde çıkabilecek oldukça yaygın bir durumdur. Bu durum beraberinde birtakım arıza durumunu da getirebilir. Çamaşır makinelerinin hassas makineler olması, kullanıcısının makine kullanımı hakkında ön bilgilerinin olmaması durumunda çamaşır makinesinin üzerinde bulunan tuşlarla yapılabilecek tüm işlemler çamaşır makinesine zarar verebilir. Aynı zamanda çamaşır makinenizin barındığı ortam ve sabitlendiği alan da makinenin çalışabilmesi için oldukça önemlidir.

Bunun gibi sorunlar çamaşır makinenizde arıza olduğunun göstergesi olabilir. Durumu anlamak için gereken kontrollerin yapılması gerekir. Bilinçli hareket etmeme durumunda büyük sorunları da beraberinde getirebilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Yıkama Işığı Yanıp Sönüyor Çözümü

Beko çamaşır makinesi yıkama ışığı yanıp sönüyor çözümü;

  • Evde çocukların sürekli çamaşır makinenizin tuşlarına basması sonucunda makine yıkama ışığının yanıp sönmesine neden olabilir. Makinenizde bulunan çocuk kilidini devreye sokarak sorunu çözebilirsiniz.
  • Sorunun böyle bir sebepten kaynaklandığını düşünmüyorsanız, lütfen Beko teknik servisi ile iletişime geçiniz.
Tags:
444 78 56