Beko Çamaşır Makinesi Zıplıyor

Beko çamaşır makinesi zıplıyor sorunu makinenin yerinde durmaması sonucu yerinden oynayarak yürüyebilir. Makinenin yerinin sabit olmadığının göstergesidir. Böyle bir durumda makinenin yerinin sabitlenmesi gerekir. Makinenizi düz bir zemine oturtacak şekilde konumlandırınız. Makineniz çalışmıyorken sallayın yerinin sabit olup olmadığına bakın. Çamaşır makinenizin çalışmama durumları kullanıcı kaynaklı da olabilir, makinenin ortamından kaynaklı da olabilir. Çamaşır makinesi hakkında herhangi bir ön donanımımız olmadığı sürece makinenizdeki arızaları tespit etmeye çalışmayalım.

Aksi takdirde çamaşır makinenizde daha ciddi arıza problemlerine yol açabilirsiniz. Beyaz eşyalar hassas araçlar olduğu için başka faktörler de programın takılmasına sebep olabilir. Her anlamda önemli olan problemlerin çözümünde doğru yolu tercih etmektir. Doğru ve bilinç dışı hareket etme durumunda büyük sorunları da beraberinde getirebilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Yerinde Zıplıyor Çözümü

Beko çamaşır makinesi yerinde zıplıyor çözümü;

  • Makinenizin amortisörlerinin patlamaması için doğru bir yere sabitleyin. Aksi hâlde amortisörler patlar ve makine çalışırken sabit kalmaz çalışırken bulunduğu konumda yürür.
  • Makinenizin amortisörleri patlamışsa yetkili bir servis teknikeri sayesinde değiştirin.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56