Beko D1 5081 B Sıkma Yapmıyor

Beko D1 5081 B Sıkma Yapmıyor

Beko d1 5081 b sıkma yapmıyor sorununu yaşıyorsanız kazanda su birikintisi kalacak ve çamaşırlarınız sulu bir halde çıkacaktır. Bu durum kişiler için sorun oluşturmaktadır. Çünkü çok ıslak çıkan çamaşırlar istenilen bir durum değildir. Çamaşır makineleri bazı nedenlerden dolayı arıza yapabilmektedir. Bu arızalarda kişiler genel kontrolü yaparak sorunun devam etmesi halinde servis yardımı almalıdır. Makinenin sıkma yapmaması oldukça önemli sorunlar arasında bulunur.

Beko D1 5081 B Neden Sıkma Yapmaz?

Beko d1 5081 b sıkma yapmıyor sorununun nedenleri de merak edilir. Öncelikle makinenizin en alt kısmında bulunan filtreyi temizlemenizi öneririz. Buraya bazı yabancı cisimler gelmiş ve filtreyi tıkamış olabilir. Diğer nedenler şunlardır:

  • Motorun sıkma devrinde sorun yaşanıyor olabilir.
  • Kazanın yerinden çıkması sıkmayı engeller ve makine gürültülü çalışır.
  • Pompa motoru bozulmuş ya da özelliğini yitirmiş olabilir.
  • Bazı tıkanıklıklar sıkma yapmayı engelliyor olabilir.
  • Elektronik kart arıza yapmış olabilir.

Sorunun devam etmesi halinde Beko çamaşır makinesi servisini aramalı ve durumu bildirmelisiniz. Gerekli araştırmalar sonrasında sorun giderilecektir.

Tags:
Blog Comments

[…] adımları izleyerek, Beko D1 5081 B çamaşır makinenizin sıkma yapmama sorununu gidermeye çalışabilirsiniz. Ancak, sorunun temel nedenini doğru bir şekilde […]

444 78 56