Beko Fırın Isıtmıyor

Beko Fırın Isıtmıyor sorunu fırının arıza yaptığının göstergesidir. Hangi markada fırınınız olursa olsun zaman içinde bazı sorunlarla karşılaşmak oldukça doğaldır. Isıtmama sorununu elektriklerin kesilmesi ve fırının yüksek voltaja maruz kalması ile yaşayabilirsiniz. Bu aşamada cihazınızın bazı parçaları zarar görebilir. Ayrıca uzun yıllardır kullanılan fırınlarda da bu soruna rastlanabilir. Kişiler öncelikle fırının fişini ve prizini kontrol etmelidir. Elektrik kesintisi sorunu yaşanmıyorsa teknik bir arıza gündeme gelmiş demektir.

Fırının ısınmamasındaki diğer neden, fırın saat ayarını yapmamış olmanızdan kaynaklanmaktadır. Fırınınız saat ayarlama özelliğine sahipse siz zamanı ayarlamadığınız için fırın ısınmaya geçmeyecektir. Uygun program ve ısı derecesinin seçilmemesi fırının ısınmasını engellemektedir.

Beko fırın ısıtmıyor sorunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Fırının elektrik kablosunda ya da prizde sorun olabilir.
  • Rezistanslar arıza yaptıysa fırınınız ısınmayacaktır.
  • Fan arızası meydana geldiyse fırın ısınır ama hem randımanlı bir ısınma sağlamaz hem de ısı tam olarak yayılmaz.

Beko Fırın Isıtmıyor sorunu büyük ihtimal rezistans arızasını işaret etmektedir. Bu parçanın değiştirilmesi mümkündür. Beko Fırın Servisi yardımı alarak fırınınıza bakım ve parça değişimi yaptırabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56