Beko Klima Ch 38 Hatası

Beko Klima Ch 38 Hatası

Beko klima ch 38 hatası klimanın gazla ilgili bir problem yaşadığını belirtmek içindir. Klimaların ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gaz önemli bir detaydır. Gazın eksilmesi halinde klimalar beklenen performansı gösteremez. Eksik klima gazı klimanın modeline ait olan bir gaz ile en kısa sürede doldurulmalıdır. Aksi halde klima yeterli performansı sergilemeyecektir. 

Beko Klima Ch 38 Hatasının Çözümü

Klimalar yaz kış kullanıma uygun eşyalardır. Düzenli bakımlarının ve temizliklerinin yapılması klimaların üst düzey bir performansta çalışmalarını sağlar. Gaz da bu bakımlardan biridir. Gazı biten klima ısıtma ve soğutma işlemlerini yapamaz hale gelir. Bu nedenle ch 38 hatası veren bir klimanın gazı kontrol edilmelidir. Ch 38 hata koduna neden olan sebepler şunlardır;

• Klima gaz hortumunda meydana gelen delinme ya  da yırtılmalar gaz kaçağına neden olur. Bu durumda yetkili servisten yardım isteyerek hortumun değiştirilmesi sağlanır. 

• Klima gazının bitmiş olması bu hata kodunu vermesine neden olur. Bu durumda da vakit kaybetmeden klimaya gaz yüklenmelidir.

Tags:
444 78 56