Beko Kombi E03 Hatası Nasıl Giderilir?

Beko Kombi E03 Hatası Nasıl Giderilir

Beko kombi e03 hatası nasıl giderilir? Kombiler yıl boyunca yoğun bir şekilde kullanılır. Bu yoğun çalışma performansı zaman zaman sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kombilerin arızalanması ya da herhangi bir sorun yaşanması halinde ekranda kodlar belirir. Bu kodlar her markada değişiklik göstermektedir. Beko kombilerinde e03 hata kodu kombinin aşırı ısınmasından dolayı ekranda ortaya çıkar. 

E03 Hatası Çözümü

Her kombide olduğu gibi Beko marka kombilerde de çalışmadan kaynaklı problemler yaşanabiliyor. E03 hata kodu bu problemlerden birini ifade etmektedir. Kombi aşırı ısındığında e03 hata kodunu verir. Yani kombinin su sıcaklığı olması gereken sıcaklığın üzerine çıkmıştır. Cihaz su sıcaklığı artınca bloke olur. Bu sorunun ortadan kalkması için yapılması gerekenler;

• Öncelikle kombinin su basıncının 1,5-2 arasında olup olmadığı  kontrol edilmelidir. Yeterince su olmaması susuz çalışmasına ve ısınmasına neden olur. Su basıncı az ise ideal seviyeye getirilmelidir.

• Kombi petek konumunda çalışıyor ancak petek vanaları kapalı ise ısıttığı suyu peteklere gönderemediği için ısınır ve bu hata kodunu verir. Kombi petek konumuna getirildiğinde petek vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. 

• Bu durumların dışında kombinin ana eşanjörün kireçlenmesi, kombi içerisindeki tesisatın tıkanması, çalışma sırasında pompanın sıkışması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi sorunlar e03 hata kodunun sebeplerindendir. Bu durumda teknik servisten yardım alınmalıdır.

Tags:
444 78 56