Bosch Bulaşık Makinesi E11 hatası

Bosch bulaşık makinesi e11 hatası görüldüğünde, cihazınızın NTC sensörünün arızalı olduğunu söylemek mümkündür. Bu genel itibariyle tamiri olan arızalardan değildir. Bu nedenle NTC sensörü bağlantılarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Arıza tespiti yapıldığında, NTC sensörünün değiştirilmesi elzemdir. Bu konuda en yakın yetkili servisten teknik destek alınması zorunlu olmaktadır. Kullanıcıya parça değişimi fiyatıyla ilgili bilgi verilerek kullanıcı bunu kabul ettikten sonra,  kullanırken sıkıntı oluşmaması için orijinal parça değişimi yapılmaktadır.

Bosch Bulaşık Makinesi e11 Hatasını Gidermek İçin Yapılabilecekler

Bosch bulaşık makinesi e11 hatası makinede ortaya çıktığında, cihaz üzerindeki NTC bağlantılarının kontrol edilmesi ve bağlantılarında sorun yoksa parçanın değiştirilmesi gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında, gücün sıcaklık sensörüne gitmediği veya kontrol modülü ve sıcaklık sensörü arasında bağlantının koptuğu anlaşılabilir. Bu hatayla beraber arızayı etkileyici sebepler de incelenip, belirlenebilir. Bu yüzden bazı noktaları kontrol etmek faydalı olacaktır.

  • Sıcaklık sensörü kontaklarında arıza olabilir.
  • Sıcaklık sensöründen gelen kabloların hasar görmesi söz konusudur.
  • Kontrol modülü kontakları kontrol edilerek, bunlarda arıza olup olmadığı araştırılabilir.

Bu ve bunun gibi hataların çözümü başarısız olduğunda, sorunun tekrar etme ihtimali vardır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56