Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası

bosch bulaşık makinesi e15 hatası

Bosch bulaşık makinesi e15 hatası ekranda beliriyorsa, bu bulaşık makinenizde bir problem olduğunu gösterir. Bu hata kodu, bulaşık makinenizin tabanında su bulunduğu anlamına gelmektedir. Bu durum ise, sürekli bulaşık makinesinin suyu pompalamasına ve makineyi durdurmasına neden olmaktadır.

Bu gibi durumlarda bu sorunun neden kaynaklandığını, nasıl ortadan kaldırılacağını ve makinenin eski haline nasıl getirileceğini bilmek gerekmektedir. E15 hata kodu, Aqua stop sızıntısının korunmaya çalıştığını göstermektedir. Bu durum da şamandıranın sıkıştığını ve suyun makine tepsisine girdiği sinyali verilir.

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Nasıl Çözülür?

  • Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekmektedir,
  • Bunun için de bazen makineyi hareket ettirmeye gerek duyulur,
  • Filtre kalıntılarını ve yiyecek artıklarını filtrelemek, bazı zamanlarda E15 hata kodunun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir,
  •  Bulaşık makinesinin filtresi alt kısımda bulunan alanda yer alır. Bunu almak için de makinenin kapağını açarak, tepsiyi dışarı çıkararak alt kısımda bulunan kapağı kapatmanız gerekmektedir. 
Tags:
Leave a Comment
444 78 56