Bosch Bulaşık Makinesi E20 Arızası

Bosch bulaşık makinesi e20 arızası , sık karşılaşılan sıkıntılardan biri olarak bulaşık makinenizin arıza yaptığını göstermektedir. Bulaşık makinesinin motorunda arıza olduğunu bildirir ve motorun sıkışarak çalışmamasına sebep olur. Kullanıcının bu problemi çözmesine imkan olmadığı için en kısa zamanda, en yakın yetkili servisten yardım almak en doğrusudur. Kullanıcı ve yetkili elemanları; servis motor değişimi konusunda anlaşmaya vardıktan sonra değişim yapılır. Motorun tamir edilebilir bir parça olmasından dolayı, değişimden önce tamirinin araştırılması daha az maliyetlidir.

Bosch Bulaşık Makinesi e20 Hatası Nasıl Giderilir?

Bulaşık makinesinde böyle bir arıza koduyla karşılaşıldığında, elektriklerde kısa devre veya kırılma şeklinde belirtiler vermektedir.

· Devirdaim pompasının veya motorun sarılmasından kaynaklı bir problem olduğu anlaşılabilir.

· Kısa dirence ve veya kırılmayı beraberinde getiren bir sorundur.

· Yıkama motorunda elektrik kopmaları görülebilir.

· Motor sargılarında, soketlerde, kablo demetinde arıza oluşmaktadır.  

· Sargı direnci arızası söz konusu olabilir.  

Bosch bulaşık makinesi e20 arızası görüldüğünde, motorun değişmesi gerekir. Bu da yeni makine almaya gidebilecek bir durumu beraberinde getirebilir. Arızanın kesin tespitini uzman ekip yapmaktadır. Arıza yüksek ihtimal motor kaynaklı olabileceğinden kullanıcının cihaza müdahale etmesi daha büyük problemlere yol açabilir.

Tags:
444 78 56