Bosch Bulaşık Makinesi E27 Hatası

Bosch Bulaşık Makinesi E27 Hatası

Bosch bulaşık makinesi e27 hatası bazı durumlarda söz konusu olabilmektedir. Bulaşık makineleri, içinde bulundukları sorunları arıza kodları ile size bildirmektedir. E27 arızası gördüğünüzde elektrik şebekesinde yetersiz voltaj durumu ile karşılaşıldı demektir. Cihazların çalışması için belli bir voltaja ihtiyaç duyulur. Eğer voltaj düşerse cihazlar arızaya geçer. Genellikle 220 volt enerjiye ihtiyaç duyulur. Eğer elektrik tesisatınız eskiyse ya da sık sık elektrik kesintisi durumları yaşıyorsanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi E27 Hatası Nasıl Düzelir?

Bosch bulaşık makinesi e27 hatası ile karşılaşıldığında ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Elektrikli eşyaların akşamları çok kullanıldığını ve bu durumun da voltajın düşmesine sebep olduğunu hatırlatacak olursak gece bulaşık makinenizi çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken diğer önemli durumlar şunlardır:

  • Voltaj regülatörü kullanarak voltajın düşmesine engel olabilirsiniz.
  • Elektrikli cihazları ayrı prizlerde çalıştırmalısınız.
  • Ara kablo kullanmamalısınız.
  • Birkaç tane cihazı aynı ara kabloda kullanmak doğru değildir.

E27 hatasında kullanıcılar çözüm bulamazsa bu durumda servis yardımı alınmalıdır. Bosch bulaşık makinesi servisi gerekli incelemeleri yaparak sorunu giderecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56