Bosch Bulaşık Makinesi Program İlerlemiyor

Bulaşık makinelerinin bulaşıkları kusursuz görünümde yıkamalarını sağlayan etkenlerin başında programın devam etmesi gerekliliği bulunur. Bosch bulaşık makinesi program ilerlemiyor sorununa sahip olan kullanıcılar için, tercih edilen program belirli zaman dilimine kadar devam ederek işlevini sürdürür. Ardından takılı kalarak hiçbir şekilde tepki vermez ve bulaşıkların yıkanması işlemi yarım kalır. Bosch bulaşık makinesi programının ilerlememesinin nedenleri değişkenlik gösterir.

1. Su giriş ventili problemi
2. Tahliye borusu su switchinin içine su girmesi
3. Makinenin kablolarında yırtılma
4. Rezistansın bozulması
5. Ntc sensörünün algılamaması
6. Kartta problem

Bosch bulaşık makinesi program ilerlemiyor hatası, her Bosch kullanıcısının yaşayabileceği problemlerden biridir. Problemin nedeninin tespit edilebilir durumda olması sayesinde, çözüm de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bosch bulaşık makinesinde programın ilerlememesi görüldüğü anda makinenin fişi çekilerek durdurulmalıdır. Makine tekrar çalıştırılmamalı belirli bir süre bekletilmelidir.

Aksi takdirde yaşanan problemin tekrar etmesi, sigortaları attırabileceği gibi ekstra masrafları sonuçların oluşumuna da zemin hazırlayabilme durumunu beraberinde getirir. Bosch bulaşık makinesi programın ilerlemesini sağlayacak olan sistemin sorunsuz çalışması beraberinde istenilen performansı getirir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56