Bosch Buzdolabı Dijital Gösterge Yanıp Sönüyor

Bosch buzdolabı dijital gösterge yanıp sönüyor ise bunun birkaç farklı sebebi olabilir. Bu sebepler çoğunlukla buzdolabı içerisinde yer alan bir ürünün sebep olduğu ısı farkından kaynaklanmaktadır. Buzdolabına koyulan bir ürünün ısısının buzdolabına göre daha yüksek olmasından dolayı, buzdolabı bu durumda derece ayarlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamak için dijital gösterge ışıklarının yanıp sönmesi işlemini gerçekleştirir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda her ne kadar sebepsiz yere dijital göstergenin ışıklarının yanıp söndüğü iletilse de çoğu zaman bu durumun altında daha büyük sebepler olabilmektedir.

Bosch Buzdolabı Dijital Gösterge Yanıp Sönüyorsa Ne Yapmalı?

Bosch buzdolabı dijital gösterge yanıp sönüyor arıza durumuyla karşı karşıya kalındığından yapılması gereken birkaç şey bulunmaktadır. Bu işlemler şu şekildedir;

  • Eğer sorun ısı farkından kaynaklanıyorsa ısı farkına sebep olan ürün buzdolabından derhal çıkartılmalıdır.
  • Buzdolabından ürün çıkartıldıktan sonra buzdolabı kapağı kapatılmalıdır. Eğer sorun hala çözülmüyorsa teknik servise durum bildirilmelidir.

Isı farkının yanı sıra yanıp sönme durumuna sebep olabilecek diğer arızalar; motordan kaynaklı, gaz kaçağı kaynaklı, pervanelerin arızası, kompresör arızalanması veya iç fanın arızalanmasıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56