Bosch Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Bosch Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor sorunu ile karşılaştıysanız çamaşırlarınızda hijyenik bir yıkama gerçekleştiremezsiniz. Makinenizin deterjanla birlikte yumuşatıcı almadığına da rastlayabilirsiniz. Makineniz programını bitirdiğinde deterjan ve yumuşatıcı kullanılmamışsa bazı arızalar söz konusu demektir. Öncelikle deterjan çekmecesi tam olarak kapatılmış mı kontrol sağlayınız. Deterjan çekmeceniz kirlendiyse ve suyu almasına engel olan kirler biriktiyse çekmeceyi çıkarıp yıkamanızı iyice temizlemenizi önermekteyiz.

Suyun deterjan çekmecesine gitmesine engel olan arızalar ve sıkıntılar oluşmuş olabilir. Su basıncı azsa makine suyu tam alamıyor olabilir. Deterjanı da alamamış olabilir. Çeşmeyi açarak su tazyik durumunu kontrol etmelisiniz. Herhangi bir sorun yoksa bazı arızalar meydana gelmiş demektir.

Bosch çamaşır makinesi deterjan almıyor sorununun nedenleri şunlar olabilir;

  • Su basıncı düşük olabilir.
  • Deterjan çekmecenizde suyun gelmesine engel tıkanıklıklar olabilir.
  • Su ventil arızası oluşmuş olabilir.
  • Deterjan kutusu arızalı olabilir. Değişmesi gerekir.

Bosch Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor sorunu yaşayanların servis yardımı alarak nedenlerini tespit ettirmelidir. Bosch Çamaşır Makinesi Servisi gerekli incelemeleri yaparak soruna çözüm bulacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56