Bosch Çamaşır Makinesi F43 Hatası

Bosch Çamaşır Makinesi F43 Hatası

Bosch çamaşır makinesi F43 hatası çamaşır makinesinin motorunda bir arıza olduğunu göstermektedir. Arıza motorda geliştiği için kullanıcının yapabileceği pek bir işlem yoktur. Bu nedenle servis yetkililerinden yardım alınması önemlidir. F43 hata kodu özellikle yeni nesil çamaşır makinelerinde gelişmişse çözüm için servis desteği gerekir. Motor bağlantılarında bir sorun geliştiyse ya da motorun kömürleri bitmişse çamaşır makinesinin ekranında F43 hatası belirmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesi F43 Hatası Çözümü

Bosch çamaşır makinesi F43 hatası görüldüğü zaman kullanıcı herhangi bir müdahalede bulunmamalı ve teknik servis desteği alınmalıdır. Ancak kullanıcı bazı durumları kontrol edebilir;

  • Deponun aşırı yüklenip yüklenmediğini kontrol etmelidir.
  • Çamaşır makinesini kapatarak makinenin içerisinde fazla çamaşır varsa bir kısmını boşaltmalıdır. Ardından makineyi çalıştırarak yıkama işlemine devam etmelidir.
  • Motorun çalışmasını bloke edecek herhangi bir cismin tambur ile depo arasına sıkışmamasına özen göstermelidir. Küçücük bir cisim bile motorun çalışmasını durdurabilir.

Bu aşamalara bağlı olarak sorun anlık olarak giderilmiş olsa da teknik servisin çamaşır makinesinin motorunu kontrol etmesi gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56