Bosch Çamaşır Makinesi Helikopter Sesi

Bosch Çamaşır Makinesi Helikopter Sesi

Bosch çamaşır makinesi helikopter sesi çıkartıyor gibi oldukça gürültülü bir şekilde çalışıyor olabilir. Aslında çamaşır makinelerinin özellikle sıkma işlemini yaparken birazda olsa ses çıkartmaları normaldir. Cihazın çıkarttığı ses çok fazla ise öncelikle ayaklarının dengede olmasına dikkat etmelisiniz. Ayakları dengede durduğu halde bu sesi çıkartıyorsa servis çağırmanız gerekecektir.

Çamaşır makinelerinin belirli kapasiteleri bulunmaktadır. Bundan fazla miktarda çamaşır atıldığı takdirde de çıkarttığı ses artacaktır. Servis çağırmadan önce daha az çamaşır atarak çalıştırmayı da deneyebilirsiniz. Bu şekilde cihazda mekanik bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi Helikopter Sesi Çıkartıyor Neden?

Bosch çamaşır makinesi helikopter sesi birçok nedenden dolayı çıkabilmektedir. Cihazın bu sesi neden çıkarttığını ise servis çağırdığınız takdirde öğrenebilirsiniz. Bu sorun eğer ayaklarından ya da çok çamaşır koyulmasından çıkıyorsa servis çağırmadan da sorunu çözmüş olursunuz. Buna rağmen ses çıkmaya devam ediyorsa sorun şunlardan kaynaklanıyor olabilir.

  • Sorun cihazın kazanında olabilir
  • Cihazın amortisörlerinde sorun olabilir
  • Cihazın bilyelerinde ve rulmanlarında sorun yaşanıyor olabilir
  • Pompa ya da su boşaltma hortumunda tıkanıklık olabilir
Tags:
Leave a Comment
444 78 56