Bosch Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Bosch Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Bosch çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorunuyla bazen karşılaşabilirsiniz. Bu durum tekniksel bir problem olabilirken bazen kullanıcı hatasından da ortaya çıkabilmektedir. Çamaşır makinesinde deterjan ve yumuşatıcı konulan bölme aynı çekmecede bulunur. Eğer yumuşatıcıyı yanlış göze koyduysanız makinenin yumuşatıcıyı almadığını görürsünüz. Genellikle ön yıkama gözüne yumuşatıcı konulması gibi bir hatayla karşılaşılır. Öncelikle bunu kontrol etmelisiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi Neden Yumuşatıcı Almaz?

Bosch çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorunun nedenlerinin araştırılması gerekir. Deterjan gözünü çıkararak güzelce yıkamanız gerekebilir. Çekmecenin çıkarılması oldukça kolaydır. Deterjan kalıntıları ya da yumuşatıcının sertleşmesiyle bazı tıkanıklıklar olabilir. Diğer nedenler şunlardır:

  • Yumuşatıcı gözüne su gelmiyor olabilir.
  • Su gelen muslukta sorun olmuş olabilir.
  • Bazı tıkanıklıklar nedeniyle yumuşatıcı alınmıyor olabilir.
  • Makinenizin beyninde yani anakartında arıza oluşmuş olabilir.
  • Kullanıcı hatası söz konusu olabilir.

Yukarıda bulunan nedenlerden dolayı makineniz yumuşatıcıyı almayacaktır. Kişiler genel kontrolleri ve temizlikleri yaptıktan sonra sorun düzelmezse teknik servis çağırması gerekir. Bosch çamaşır makinesi servisi yardımı alarak sorunun nedenlerinin incelenmesi gerekir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56