Bosch Condens 2500 EA Arızası

Bosch Condens 2500 EA Arızası

Bosch Condens 2500 EA arızası, Bosch kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Kombi alev algılamadığında bu arıza kodunu verir. Bazı işlemler yaparak sorun kısa süre içerisinde düzeltilebilir. EA arıza kodu tekrarlarsa muhakkak yetkili servislerden yardım talep edilmelidir.

Bosch Condens 2500 EA Arızası Nasıl Çözülür?

Bosch Condens 2500 EA arızası ile karşılaşıldığında gerekli kontroller yapılmalı ve çözüm uygulamaları sırasıyla yerine getirilmelidir. Bunlar, sırasıyla şu şekildedir:

  • Gaz vanası kontrol edilmelidir. Kontrol için doğalgazla çalışan ürünler kullanılır. Ocağı açtığınızda çalışmıyorsa gaz vanası kapalıdır. Sorunun giderilmesi için vana açık olmalıdır.
  • Kombi kapatılıp tekrar açılmalıdır. Bunun için ise RESET butonu kullanılmalıdır.

Yapılan işlemlere rağmen sorun devam ediyorsa kombinin parçalarında ya da bağlantı sisteminde sorun olabilir. Bu sorun ise sadece işinde uzman kişiler tarafından anlaşılıp çözülebilir. EA sorunu devam ediyorsa ya da belli sürelerle tekrarlanıyorsa yetkili servis çağrılmalıdır. Teknik servis geldiğinde sorunla birlikte yapılan işlemlerde de anlatılmalıdır. Bu sayede EA sorunu güvenle çözülmüş olunur.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56