Bosch Condense 2500 Sıcak Su Gelmiyor

Bosch Condense 2500 Sıcak Su Gelmiyor

Bosch Condense 2500 sıcak su gelmiyor, şikayeti son zamanlarda sık yaşanmaktadır. Şikayetler için tek bir neden söylenemez. Ancak su ayarlarına ve basınca bağlı olarak, bu tür problemlerle karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda gerekli çözüm yolları uygulanarak sorun giderilmelidir. Gerekli durumlarda ise yetkili servislerden destek istenmelidir.

Bosch Condense 2500 Sıcak Su Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bosch Condense 2500 sıcak su gelmiyor, şikayetini çözebilmek için sorunu çözmek gerekir. Sıcak su sorunu birçok neden bağlı olabilir. Bunlar:

  • Kombide bağlantı arızası ya da parça sorunu olabilir.
  • Su basıncı ideal seviyede olmayabilir.
  • Kombi gaz vanası kapalı olabilir.

Dolayısıyla sıcak su gelmeme sorunuyla karşılaşıldığında öncelikle su basıncı değeri kontrol edilmelidir. Basınç değeri 1’in altında ise su takviyesi yapılarak, seviyenin 1,5 ile 2 bar arasında olması sağlanmalıdır.

Su basıncı değeri ideal seviyede olmasına rağmen sorun devam ediyorsa gaz vanaları kontrol edilmelidir. Gaz vanası kapalı olduğunda kombi ateşleme yapamayacağı için sıcak su olmaz.

Parça sorunu ve bağlantı arızaları ise sadece yetkili servislerden tarafından anlaşılabilir ve çözülebilir. Dolayısıyla bu tür durumlarda muhakkak yetkili servis çağrılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56