Bosch Elektrik Süpürgesi Çekmiyor

Bosch elektrik süpürgesi çekmiyor arama motorlarında sıklıkla aratılan bir durumdur. Zaman zaman süpürgelerde eski çekim güçlerini kaybetmeleri ve iyi süpürmemeleri gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bunun sebebi makinenin aşırı dolması ya da makine filtresinin aşırı kirlenmesidir. Bazı durumlarda bunun sebebi boruya bir şey sıkışması ya da boruyu bir şeyin tıkaması da olabilmektedir.

Bosch Elektrik Süpürgesi Çekmeme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bosch elektrik süpürgesi çekmiyor sorununun pek çok nedeni olabilmektedir. Bu gibi durumlarda makine toz haznesini boşaltmak, filtreyi temizlemek ve boruyu kontrol etmek gerekmektedir. Bosch elektrikli süpürgenin yerdeki tozları ve kırıntıları çekmediği durumlarda yapılması gereken işlemler şunlardır:

  • İlk önce süpürgenin toz haznesinin boşaltılması ve yeniden çekim gücünün test edilmesi gerekmektedir.
  • Sorun aşırı toz birikiminden kaynaklı değilse makine filtresinin aşırı kirlenmesi ve tozlanması ihtimali düşünülmeli ve filtre temizlenmelidir.
  • Filtrenin temizlenmesi de yeterli bir işlem değilse son olarak boruyu tıkayan bir şey olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Bazı durumlarda makineye istemeden çekilen bir şeyin boruyu tıkadığı ve süpürgenin hem çekişi gücünü olumsuz etkilediği hem de motora zarar verdiği görülmektedir. Bu sebeple boru ve hazne kontrol edilmelidir.

Bütün bu işlemler sonucunda büyük bir ihtimalle süpürge eski çekiş gücüne ulaşacaktır. Eğer ki sorun düzelmediyse teknik servis ile irtibat kurup yardım almanız önerilmektedir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56