Bosch Elektrik Süpürgesi Neden Çekmez?

Bosch elektrik süpürgesi neden çekmez sorusunu soran pek çok kişiye rastlanmaktadır. Süpürgelerin zaman içerisinde çekiş güçlerinde zayıflama olduğu görülmektedir. Bunun belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Eğer süpürgeniz eski çekiş gücünü kaybettiyse ya da hiç çekmiyorsa ilk önce süpürgenin toz haznesini boşaltmak ve temizlemek, sonrasında yeniden çekiş gücünü denemek etkili olabilmektedir.

Bosch Elektrik Süpürgesi Çekme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bosch elektrik süpürgesi neden çekmez sorununun çözümü oldukça basit olabilmektedir. Öncelikle makinenin toz haznesini boşaltmak ya da toz torbasını değişmek gerekir. Makinelerin toz haznesinde aşırı doluluk olduğunda yeni tozları ve kirleri çekmemesi sıklıkla rastlanabilen bir durumdur. Bu işlemin yeterli olmadığı durumlarda fitre temizlemek ya da değişmek, motorun içerisine bir şey kaçıp kaçmadığını kontrol etmek de etkili olabilmektedir. Bosch elektrik süpürgesi çekmediği durumlarda izlenecek adımlar şunlardır:

  • Toz haznesini boşaltmak ya da toz torbasını değişmek gerekmektedir.
  • Süpürge çekmeme sorunu devam ettiği takdirde filtreleri temizlemek ya da değişmek izlenecek ikinci etkili adımdır.
  • Bu işlemler yeterli gelmediği takdirde süpürge borusu kontrol edilmeli ve biriken saç kılı, peçete gibi kirler boru içerisinden çıkartılmalıdır.
  • Yapabileceğiniz son işlem motora bir şey kaçıp kaçmadığını kontrol etmek olacaktır.

Bütün bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirmek büyük ölçüde soruna çözüm getirecektir. Eğer ki işlemler yeterli gelmezse teknik servisten yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Tags:
444 78 56