Bosch Fırın C11 Hatası

“Bosch fırın C11 hatası”, kullanıcıların gündelik hayatlarında karşılaşabileceği sorunlar arasında yer almaktadır. Bu hatanın temel sebebi, fırın üzerinde yer alan saatin düzgün çalışmamasıdır. Bu saat, elektronik bir devreye sahiptir. Menü üzerinden ısıtma programı seçilir ve bu saat ortalama pişirme süresini gösterir. Ancak bu saatin bozulması, pişirme süresini doğru göstermeme hatasını da doğurmaktadır. Bu hatadan dolayı yiyecekler pişmeyebilir veya yanabilir. Bu sayaçtan kaynaklı ev kazaları da gerçekleşebilmektedir.

Sayaç, fırının programlarına bağlı olarak çalışır ve bu programlar üzerinden bir süre belirler. Süre, yiyeceklerin ortalama pişme süresine göre ayarlanmıştır. Kullanıcı isterse süre tamamlanmadan yiyeceğini çıkartabilmektedir.

Bosch Fırın C11 Hatası Çözümü

Bu hatanın çözümü için, Bosch yetkili servisinden destek alınmalıdır. Kullanıcıların uygulayabileceği herhangi bir çözüm yöntemi bulunmamaktadır. Kullanıcılar, fırının fişini çekerek kapalı vaziyette teknik servisi beklemelidir.

Teknik servis, yüksek ihtimal saat sayacını, yeni bir sayaç ile değiştirecektir. Sayaç değiştikten sonra, fırın yeni sayacın güncellemesini gerçekleştirir ve pişirme işlevine devam eder.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56