Bosch Fırın Işığı Yanmıyor

Bosch fırın ışığı yanmıyor fakat diğer işlemler yapılabiliyorsa fırınınızın ışığı tamamen yerleşmemiş veya ışık patlamış olabilir. Bu durumdan kurtulmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Çeşitli ışıksal kontrolleri sağladığınız durumda sorundan kurtulabilirsiniz ve fırınınızın ışığı tekrardan yanmaya başlayabilir. Bu durumdan kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Bosch Fırın Işığı Yanmıyorsa Ne Yapabilirim?

Bosch fırın ışığı yanmıyor durumuyla karşılaştığınız zaman fırınınızda bazı kontrolleri sağlamanız gerekmektedir. Fırınınız diğer işlemleri gerçekleştiriyorsa ve sorun yalnızca ışıklardaysa fırının ışığının yerleşim yerinde sorun olabilir ya da ışık patlaması gerçekleşmiş olabilir. Bu durumdan kurtulmak için birkaç yöntemi deneyebilirsiniz. Bosch fırın ışığı yanmıyorsa şu kontrolleri sağlamanızda fayda var:

  • Fırın içerisinde ampulün doğru yerleştiğinden emin olun. Bu işlemi gerçekleştirmek için ampulü gevşetip yeniden takabilirsiniz.
  • Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz halde ampul hala yanmıyorsa ampul patlamış olabilir. Bu durumda da ampulün değiştirilmesi gerekmekte.
  • Fırınınızın kullanım kılavuzundan ışık hakkında detaylı bilgileri okuyabilir ve ona göre aksiyon alabilirsiniz.

Çeşitli işlemleri gerçekleştirdiğiniz halde ışık sorunu hala devam ediyorsa teknik servis yardımı almalısınız.

Tags:
444 78 56