Bosch Klimada Işık Neden Yanıp Sönüyor?

“Bosch klima ışık yanıp sönüyor.” hatası, sorunun kaynağına göre değişkenlik göstermektedir. Klimanın üzerinde yer alan ışıklar, genellikle soğuk hava akışı esnasında belirir.
Bu ışıklar, “kar tanesi” şeklinde yanar. Bu işaret soğuk havayı temsil etmektedir. Işık aralıksız yanıyor ise, bu hava akışının tercih edildiğini temsil etmektedir. Ancak yanıp sönme durumu, aktif olan hava akışı ayarında bir problem olduğunu simgelemektedir. Kullanım esnasında bir sorun olup olmadığı gözle görülür bir biçimde anlaşılabilmektedir.

Bosch Klima Işık Yanıp Sönüyor Sorununun Çözümü

“Bosch klima ışık yanıp sönüyor.” sorununun çözümü için, Bosch servisi devreye girmektedir. Elektronik bir yapıya sahip olan klimalar, profesyonel kişiler tarafından tamir edilmelidir. Işığın yanıp sönmesini sağlayan hata, ekip tarafından belirlenir ve çözümü için çalışmalara başlanır.

Bu sorun genellikle soğuk hava akışından kaynaklandığı için, dış ünite bölmesi sökülür ve ışığa güç veren devreler kontrol edilir. Bir hataya rastlanmazsa, dış ünite panelleri kontrol edilir. Panellerin açılıp kapanma durumları incelenir ve bir hata bulunursa, sorun giderilir. Ardından montajı yapılır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56