Bosch Klima Isıtmıyor

“Bosch klima ısıtmıyor.” hatası, kullanıcıların sıkça karşılaşabildiği durumlar arasında yer almaktadır. Bu durumun oluşmasına sebep olan hatanın, klimada bulunması öncelikli eylemdir.

Klimada ısıtma işlevinin çalışmaması; klimada bulunan gazın eksikliğinden, dış ünitede yer alan bakır kabloların buzlanmasından veya klimanın yanlış modda çalıştırılmasından kaynaklanabilmektedir. Klimanın sıcak üflemesi için, kumandasında yer alan güneş işaretli butona basılması gerekmektedir. Bu sayede klima, ısıtma modunda olacaktır.
Ayrıca klimanın içerisinde bir gaz bulunmaktadır. Bu gaz, klima içinde ısıtılır ve sıcak havaya dönüştürülür. Ardından fanlar vasıtasıyla bu sıcak hava dışarıya üflenir. Ancak gaz bitmişse, sıcak havanın sağlanması imkansızdır. Bu yüzden teknik servis tarafından klimaya gaz takviyesi yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra dış ünitede yer alan kablolar, soğuk hava üflemesinden doğan bir buzlanma sorunuyla karşılaşır. Bakır kablolar büzüşerek donma yapar ve kablolar buz ile kaplanır. Bu kablolar da soğuk-sıcak üfleme sisteminin ana parçalarından birisi olduğundan, klimada büyük arızalara yol açar.

Bosch Klima Isıtmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch klima ısıtmıyor.” sorunu kapsamında kullanıcıların uygulayabileceği herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. Bu durum için, en yakın Bosch mağazasından yetkili servis çağrılmalıdır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA