Bosch Klima P4 Hatası

“Bosch klima P4 hatası”, genellikle klimaların iç ünitesinde yer alan sıcaklığın normal seviyenin altına inmesinden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı klimanın içinde yer alan kompresör kendini korumaya almaktadır. Kompresör, klimalarda ısıtıcı görevini görmektedir. Klimanın içerisinde yer alan gaz, kompresör tarafından ısıtılır ve sıcak hava olarak dışarıya üfler. Ancak kompresör korumaya alındığında bu ısıtma işlevi gerçekleştirilmez.

Bu durum aynı zamanda sıcaklığın normal seviyeden daha yüksek olmasından da kaynaklanmaktadır. Kompresör, klima içinde yer alan gazı gereğinden fazla ısıtır ve klima içinde yanma gerçekleşir. Bu durum olunca kompresör kendisini koruma altına alır. Bunun sebebi ise, klima içinde yer alan gaz miktarının azalmasından kaynaklanmaktadır.

Bosch Klima P4 Hatası Çözümü
“Bosch klima P4 hatası” çözümü, yalnızca teknik servis tarafından gerçekleştirilmektedir. Ekip, klimanın içini açarak dış ünite kapağında kontroller yapar. Bunun ardından kompresöre genel bir bakım yapılır. Bakım sonrası kompresörde kalıcı hasarlar meydana gelmişse, klima teknik servis ile Bosch şubelerine tamir için gönderilir. Tamir süresi 2-3 gün arasında değişmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56