Bosch Kombi 2961 Hatası

Bosch Kombi 2961 Hatası

Bosch kombi 2961 hatası kombinin ekranında belirdiğinde, bunun fandan sinyal gelmediğinin göstergesi olduğunu bilenler olabilir. Bunun dışında ana kartla ilgili sorun olması da söz konusudur. Kombi bu arızayı verdiğinde, kullanıcının yapabileceği bir işlem olmadığını söylemek gerekir. 2961 arıza kodunu gidermek için, kombi öncelikle resetlenebilir. Resetleme yaptıktan sonra yine aynı hata kodu görülüyorsa, yetkili servis desteği alınmalıdır. Fan sisteminde oluşabilecek arızalar nedeniyle bu durumun meydana gelmiş olması muhtemeldir. Aynı zamanda şebeke geriliminin kontrol edilmesine ihtiyaç vardır.

Bosch Kombi 2961 Hata Kodu Verdiğinde Neler Yapılmalıdır?

Bosch kombi 2961 hatası görüldüğünde, özellikle bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olmayan kullanıcıların sisteme müdahale etmemesi gerekir.

  • Bosch kombilerdeki fan arızası, teknik ekibin yardımıyla çözülebilecek bir sorundur. Teknik ekip, şebeke gerilimini ve fanı bizzat kontrol etmektedir.
  • Gerekliyse, parça değişimi ve onarımı yapılmalıdır.
  • Onarım işlemi tamamlandıktan sonra, kombinin verimli şekilde çalışıp çalışmadığını yetkili servis yine elemanları kontrol edecektir. Kombinin ana kartıyla ilgili problem varsa, onarım testine daha özen gösterilmelidir. Kombi kullanım suyunda çalıştırılarak, hatanın giderilip giderilmediğine bakılır.

Özellikle kış mevsimi gelmeden kombinin bakımının yapılması, yaşanabilecek sorunun büyümeden çözülebilmesine yardımcı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56