Bosch Kombi 39 Hatası

Bosch Kombi 39 Hatası

Bosch kombi 39 hatası sıklıkla karşılaşılan arıza kodları arasında bulunmaktadır. Eğer Bosch yoğuşmalı kombiniz 39 arızası veriyor ve ateşleme yapmıyor ise, bunun sebebi birçok farklı etkenden dolayı kaynaklanıyor olabilir. Kombi tesisat sisteminizde oluşan bir kaçak, emniyet ventilinin açık kalması, eşanjör veyahut hidrolik grupta yaşanan kaçaklar bu arızaya yol açabilmektedir.

Bu arızalar durumunda en doğru tercih Bosch yetkili servislerini çağırarak, arızanın sebebini en doğru şekilde belirlemektir. Fakat, yetkili servis çağırmadan evvel, evde sizin de kontrol edebileceğiniz en önemli husus kombinizin su seviyesinin düşük olup olmadığını kontrol etmektir. Kombinizin içerisinde su kalmadığında ateşleme yapmaz ve buna bağlı olarak bu arıza kodu meydana gelir.

Bosch Kombi 39 Hatasını Giderme 

  • Bu arıza durumunda cihazın bar değerini kontrol etmek gerekmektedir,
  • Cihazınızın bar değerine, kombi paneli üzerinde yer alan yuvarlak basınç göstergesi üzerinden bakabilmeniz mümkün olmaktadır,
  • Bosch kombi 39 arızası verdiği zaman, basınç göstergesinin 1 bar’ın altında olduğunu gördüğünüz takdirde bu cihazınızın basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir ve cihaza su basmanız gerekebilir.
Tags:
444 78 56