Bosch Kombi CE Arızası

Bosch Kombi CE Arızası

Bosch kombi ce arızası farklı nedenler ile ortaya çıkan bir hata kodudur. Bu arıza kodunun meydana gelmesi için birden fazla etken rol oynamaktadır. Bu arızanın giderilmesi için doğru tespit büyük önem taşımaktadır.

Bosch Kombi CE Arızası Nedenleri Nelerdir?

  1. Kombide bulunan pompa, kombinin sağlıklı bir biçimde çalışması için en önemli parçalardandır. Pompanın sıkışması gibi durumlarda bu arıza ortaya çıkabilmektedir. Teknik servis yetkililerinden yardım isteyerek pompa değişiminin yapılması sağlanmalıdır.
  2. Kombinin ana eşanjör bölümünde tıkanma veyahut kireçlenme olduğu durumlarda bu arıza ortaya çıkabilmektedir.
  3. Diğer bir nedeni ise üç yollu vananın konum atlaması veya ortada kalması durumlarıdır. Bu gibi durumlarda kombi işlevsel özelliklerini yerine getirmeyerek arıza sinyali vermektedir.
  4. Son olarak kalorifer dönüş borusu içerisinde filtrenin tıkanması durumlarında bu problem ortaya çıkmaktadır. Teknik servis yetkilileri ile iletişime geçilerek kombinin onarılması sağlanmalıdır.

Bosch kombilerde bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman, arızanın yukarıda sayılan nedenler sonucunda meydana geldiğini bilmek gerekir. Bu gibi teknik  sorunlar karşısında evde yapılabilecek bir şeyin bulunmaması sebebiyle uzman yardımı almak şarttır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56