Bosch Kombi e9 Hatası Nasıl Giderilir?

Bosch Kombi e9 Hatası Nasıl Giderilir

Bosch kombi e9 hatası nasıl giderilir? Sorusu pek çok kullanıcının merak ettiği konulardan biri olabilmektedir. Bu durum, basınç göstergesinin 1 barın altında olduğunun görülmesiyle birlikte, cihazın basıncının düştüğünü işaret etmektedir. Bu da cihaza su basılmasını gerektirmektedir. Kombi bu hata koduyla birlikte ateşleme yapmadığında, altında pek çok neden aranabilmektedir.

Bosch Kombi e9 Hatası Nelerden Kaynaklanır?

Bosch kombi e9 hatası nasıl giderilir? Şeklindeki problemlerde, kullanıcılar ne yapacaklarını bilmeyebilirler. Bu konuda yapılması gereken, en yakın yetkili servisin çağrılması ve arıza yerinin net bir şekilde belirlenmesi olacaktır. Ancak bunun öncesinde kullanıcılar, kombinin su seviyesini kontrol edebilirler. Kombinin içinde su kalmadığında, kombi ateşleme yapmaz ve kullanıcı bu hata koduyla karşılaşabilir. Cihazın bar değerine, kombi paneli üzerindeki yuvarlak basınç göstergesinden bakılabilmektedir.

· Kombi tesisat sisteminde oluşan bir kaçaktan dolayı arıza görülebilir.

· Emniyet ventilinin açık kalmasından kaynaklı sorun olabilir.

· Eşanjör ya da hidrolik grupta oluşan kaçaklar, bu arızaya neden olabilmektedir.

Kombiye su basmak; kullanıcının yapabileceği bir işlem olduğundan, kombi altındaki su takviye musluğu saat yönünün tersine çevrildiğinde, kombi basıncını yükseltmek mümkün olmaktadır. 1,5-2 bar seviyesi idealdir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56