Bosch Kombi EA Hatası Nasıl Giderilir?

Bosch Kombi EA Hatası Nasıl Giderilir

Bosch kombi EA hatası nasıl giderilir, sorusu Bosch kombi kullanıcılarının en sık sorduğu sorulardan biridir. Çözüm öncesinde sorunun neden kaynaklandığı bilinmelidir. EA hatası, kombinin alevi algılamaması olarak tanımlanabilir. EA hatasıyla karşılaşıldığında gerekli kontroller yapılmalıdır. Sorun devam ediyorsa çözüm yollarına başvurulmalıdır. Sorun parça ya da bağlantı problemlerinden kaynaklanıyorsa muhakkak yetkili servislerden yardım istenmelidir.

Bosch Kombi EA Hatası Nasıl Çözülür?

Bosch kombi EA hatası nasıl çözülür, sorusuna tek bir cevap verilemez. Öncelikle sorunun nereden kaynaklandığı öğrenmek için gerekli kontroller yapılmalıdır. Ardından çözüm yöntemleri uygulanmalıdır. Bosch kombi ekranında EA arıza kodu görüldüğünde:

  • Gaz vanası kontrol edilmelidir. Kapalı ise açılmalıdır. Doğalgazlı ocak kullanılıyorsa, ocağı açarak vana kontrol edilebilir. Ocak çalışmıyorsa vana kapalıdır.
  • Su basıncına bakılmalıdır. Kombilerin markası ne olursa olsun, ideal su basıncı seviyesi, 1,5 ile 2 bar arasıdır. Su basıncı düşük ise EA sorunu ile karşılaşılır. Musluk, saat yönünde çevrildiğinde su takviyesi yapılır ve su basıncı artar.
  • Vana açık ve su basıncı ideal seviyede olmasına rağmen arıza devam ediyorsa parça ya da bağlantı da sorun var demektir. Yetkili servis çağrılmalıdır.

Yetkili servis çağrıldığında sorunla birlikte yapılan işlemler de anlatılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56