Bosch Kurutma Makinesi Anahtar İşareti

“Bosch kurutma makinesi anahtar işareti” sorunu, teknik bakımdan bir sorun değildir. Bu işaret, çocuk kilidini simgelemektedir. Eğer LED panel üzerinde bu işaret yanıyorsa, çocuk kilidi devreye girmiş demektir. Kullanıcıların yanlışlıkla bastıkları düğmeler sonucunda makine, kendisini güvenlik altına alır ve çocuk kilidini aktif eder. Çocuk kilidi, birden fazla tuşa aynı anda basılması ile tetiklenir. Bu güvenlik önleminin amacı, makine kaynaklı herhangi bir arızanın yaşanmaması içindir.

Bosch Kurutma Makinesi Anahtar İşareti Sorununun Çözümü

“Bosch kurutma makinesi anahtar işareti” uyarısıyla karşılaşan kullanıcılar, bu sorunu herhangi bir destek almadan halledebilmektedir. Uygulanabilecek ilk çözüm ise şudur; Makinenin kapağı açılarak başlat ve beklet düğmesine 8 saniye boyunca aralıksız basılmasıdır. 8 saniye sonunda butonlara basılma eylemi kesilir ve LED panelden kontrol yapılır.

Uyarı kaybolmamış ise, ön kapak çıkarılır. Ön kapağın iç kısmında metal bir parça yer alır. Bu parça, makinenin sensörüdür. Sensör kirli ise, bir bez yardımıyla temizlenir. Ardından tekrar bir kontrol gerçekleştirilir.
Uyarı yine kaybolmamışsa, elektronik kartta bir arıza var demektir ki bu teknik bir arızadır. Servisten yardım alınması gerekmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56