Bosch Kurutma Makinesi Bakımı

“Bosch kurutma makinesi bakımı” kullanıcı tarafından da yapılmaktadır. Bu bakımlar günlük, aylık ve yıllık olarak gerçekleştirilmektedir. Günlük bakımlarda, kullanım sonrası temizlik filtresi temizlenmelidir. Filtreler, tazyikli suyun altında bir bez yardımı ile yıkanmalıdır. Ardından filtreler kurutulmalı ve makineye kuru bir biçimde takılmalıdır.

Aylık bakımlarda, makinenin içinde yer alan metal sensörlerin bakımı yapılmalıdır. Sensörlerin çevresi kirlenebilmektedir. Algılayıcılarda oluşan kirler, bir bez yardımıyla temizlenebilmektedir. Temizlik tamamlandığında bu bakım süreci de sonlanmış olur.

Yıllık bakım ise kullanıcı tarafından gerçekleştirilmemektedir. Bunun için Bosch teknik servisi hizmet vermektedir.

Bosch Kurutma Makinesi Yıllık Bakımı Nasıl Yapılır?

“Bosch kurutma makinesi bakımı” yıllık olarak da yapılmaktadır. Bu yıllık bakımda, makinenin iç aksamında genel bir kontrol gerçekleştirilir. Bu kontroller esnasında, temizlenme işlemi yapılır ve cihazlar teste tabii tutulur. Arızalı parçalar tespit edilir ve yenileri ile değiştirilir. Bu cihazların onarımı gerçekleşmemektedir.

Çünkü bu parçaların maliyeti oldukça düşüktür. Teknik servis, yıllık bakım sürecini, kendi atölyelerinde gerçekleştirmektedir. Onarımı tamamlanan cihazlar, kullanıcılara teslim edilir

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56