Bosch No Frost Buzdolabı Sebzeleri Donduruyor

Bosch No Frost Buzdolabı Sebzeleri Donduruyor

Bosch No Frost buzdolabı sebzeleri donduruyor, tarzında şikayetlerle bazen karşılaşılabilmektedir. Öncelikle sorunun çözülebilmesi için nedenleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Dondurucu bölmesinin arka tarafındaki bobinler, buzdolabındaki soğuk havanın oluşmasını sağlar. Buzdolabı ve dondurucu farklı bölmelerden oluşur. Aradaki açıklıktan oluşan soğuk hava dolaşmaya başlar. Damper açıklığı kontrol eder, fan ise havanın dolaşımını sürekli kontrol eder.

Bosch No Frost Buzdolabı Sebzeleri Donduruyor, Sorunu Nasıl Çözülür?

Bosch No Frost buzdolabı sebzeleri donduruyor, sorununun birçok nedeni olabilir. Nedeni bulmak için de bazı kontrollerin yapılması gerekir. Bunlar:

  • Termostatlar kontrol edilmelidir. Çünkü termostat, topuzu hareket ettirirse donma sorunları yaşanır.
  • Hava akış deliklerine bakılmalıdır. Havalandırma sistemleri, buzdolabının arka kısmında bulunur. Besinlerin, havalandırmaya yakın olması durumunda donma olur.

Kontroller yapılmasına rağmen sorun devam ediyorsa ana kontrol panelinde ya da sensörlerde arıza vardır. Bunun içinde yetkili servis çağrılmalıdır. Bu sorunlar, bazı testler sonucunda anlaşılabilir. Dolayısıyla yetkili servisin yaptıkları dışında yapılan işlemler, buzdolabının kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Tags:
444 78 56