Bosch Süpürge Çalışmıyor

Bosch süpürge çalışmıyor sıklıkla rastlanılan bir şikayettir. Bosch marka süpürgeniz çalışmadığında sorunu tespit etmek adına öncelikle kendiniz gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. Süpürgenin çalışmamasının belli başlı sebepleri olabilir. Öncelikle elektrikli süpürge üzerinde bulunan kontrol panelinden süpürgeye elektrik gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer ki elektrikle ilgili bir sorun yoksa makinenin toz çekme haznesini ya da toz torbasını kontrol edebilirsiniz. Aşırı toz birikmesi sonucu da makine kendi kendini duraklatıp bir süre çalışmayabilir.

Bosch Süpürge Nasıl Düzeltilir?

Bosch süpürge çalışmıyor sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız makinenizin önce kontrol paneline bakmanız ve prizleri ve şalterleri kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ki elektrikle ilgili bir sorun yoksa makinenin toz haznesini ya da toz torbasını kontrol etmek gerekmektedir. Bosch süpürge çalışmıyor çözümü:

  • Makinenizin üzerinde bulunan kontrol panelinden elektrikle ilgili bir sıkıntı var mı diye kontrol etmelisiniz.
  • Kontrol panellerinde farklılıklar olabileceği için aynı zamanda fişin takılı olduğu prizi ve şalterleri de kontrol etmek gerekmektedir. Aynı zamanda makinenin fişini de kontrol etmek faydalı olacaktır.
  • Elektrikle ilgili bir sorun bulunmadığı takdirde makinenin modeline göre değişiklik gösterebilen toz haznesi ya da toz torbası kontrol edilmelidir.
  • Makinelerde aşırı toz birikmesi sonucu ısınma görülebilmektedir. Makinenin bazen motorun yanmasını engellemek amaçlı kendini durdurduğu ve soğutmaya aldığı görülür. Bu sebeple yapılacak ikinci şey makinenin içerisinde aşırı toz birikip birikmediğini kontrol etmektir.
  • Makine eğer ki aşırı toz yüzünden çalışmıyorsa, toz haznesi boşaltılmalıdır ya da toz torbası değiştirilmelidir.

Eğer ki bütün bu adımları takip etmenize rağmen bir sonuç alamıyorsanız teknik servisten yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56