Bosch Süpürge Çekmiyor (NEDEN?)

Bosch Süpürge Çekmiyor

Bosch süpürge çekmiyor sorunu ile karşı karşıya iseniz birkaç adımda sorunu kolaylık ile çözebilirsiniz. Evde yapacak olduğunuz kontroller ile sorununuz yüksek olasılık ile çözülecektir. Çözülmediği durumlarda ise mutlaka yetkili servis ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Elektrikli süpürgelerde sorun yaşandığı zaman kısa süre içinde çözülmesi gerekmektedir. Çünkü evlerde en çok kullanılan cihazlar arasında yer alıyor.

Bosch Süpürge Çekmiyor Çözümleri

Bosch süpürge çekmiyor sorunu için bazı çözüm yolları bulunuyor. Bu çözüm yollarını tek tek deneyerek sorunu kısa süre içinde çözebilirsiniz. Bosch süpürge çekmiyor çözümleri:

  • Elektrikli süpürgeniz çekmiyor ise öncelikle borusunu kontrol ediniz. Borusunda cisim sıkışmış durumda ise bu cihazın çekmesini engelleyecektir.
  • Cihazınızın toz haznesini temizlemeniz gerekmektedir. Toz haznesi temizlendikten sonra büyük bir ölçüde aradaki fark görülecektir.
  • Elektrikli süpürgenizin filtresini temizleyiniz. Ayda bir kez olacak şekilde filtre temizliği yapmak elektrikli süpürgenizin ömrünü uzatacaktır.
  • Filtre temizliği yapar iken kuru fırça ile yapmak doğru olacaktır.
  • Su ile temas eden filtreler zarar görmektedir. Bu durumda değişmesi gerekebilir.
Tags:
444 78 56