Bosch Süpürge Isınma Sorunu

Bosch süpürge ısınma sorunu çözümü sıklıkla aranan bir sorun olarak internette aratılmaktadır. Süpürgenin ısınmasının temel nedeni motorun aşırı ısınmasıdır. Motorun ısınmasına neden olan belli başlı nedenler bulunmaktadır. Bunlardan ilki toz hanesinde aşırı toz birikmesi, filtrelerin aşırı kirlenmesidir. Bu gibi durumlarda yapılacak ilk şey toz haznesinin boşaltılması ve filtrelerin yıkanıp temizlenmesidir. Eğer ki sorun bunlarla çözüme kavuşmuyorsa prizlerin, şalterlerin kontrol edilmesi ve fişin başka bir prize takılarak denenmesi de faydalı olabilecek bir hamledir.

Bosch Süpürge Isınma Sorunu Çözümü

Bosch süpürge ısınma sorunu çözümü çoğunlukla evde sağlanabilmektedir. Makinenin toz haznesini, filtrelerini temizlemek, makineden hava çıkış noktalarının tozunu almak ve filtrelerin tümünü temizlemek de sorunun çözümünde etkili olabilmektedir. Bosch süpürge ısınma sorununu çözmek için izlenecek adımlar şunlardır:

  • Öncelikle toz haznesini çıkartıp temizlemek gerekmektedir.
  • Eğer ki toz haznesini boşaltmak işe yaramıyorsa filtrelerin çıkartılması ve temizlenmesi gerekir.
  • Bu işlemler yapıldıktan sonra ısınma sorunu devam ediyorsa hava akışının düzgün olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Priz değişikliği yapılarak makinede ısınma sorununun devam edip etmediğine bakılmalıdır.
  • Makine içerisine kaçan küçük tokalar, küpeler ya da motora zarar verecek maddeler var mı diye kontrol edilmelidir.

Bütün bu işlemler sorunun çözümü için çoğu kez yeterli olmaktadır. Eğer ki makineniz bütün bu adımların gerçekleştirilmesine rağmen düzelmiyorsa teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56