Bulaşık Makinesi Çok Sesli Çalışıyor

Bulaşık makinalarında ses yapma sorunu söz konusu bulaşık makinenizin kaç yıllık olduğunun hesaplanması sayesinde arızanın çözümünde bir yol haritası oluşturmaktadır. Genellikle uzun yıllar kullanılan ve aşınmış makinalarda ses problemi olabilir. Makina yeni ve ses problemi var ise arızanın bir veya bir kaç nedenden ileri gelebileceğini düşünebiliriz.

Çok sesli çalışma probleminin genellikle karşılaşılan en önemli nedeni makinanın zemine tam ve düzgün olarak yerleştirilmemiş olmasıdır. Makinanın yere temas etmeyen bir köşesi varsa makine sallanacak ve ses çıkaracaktır. Böyle durumları engellemek için makine halı paspas gibi örtülerin üzerine konmamaya dikkat edilmelidir.

Diğer seçenek ise makine yıkama yaparken içindeki bulaşıkların birbirine değiyor olma ihtimalidir. Bulaşıklar makinada hareket etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Aksi bir durumda makinanızın gürültülü bir şekilde çalışmasının yanında parçalarının ve aksamının da zarar görme riski söz konusu olmaktadır.

Eğer gelen ses uğultu şeklinde ise pervaneler düzgün takılmamış veya yerinden çıkmış olabilir bu durumda pervaneler bulaşıklara çarptıkça ses çıkaracaktır. Bu da makinanın sesli çalışma nedenlerinden bir tanesidir.

Bulaşık makinesinin sesli çalışma nedenleri arasında filtre temizliği de aktif rol oynamaktadır. Filtrelerin temiz olduğundan emin olunması gerekmektedir. Filtrelerin temizlenip makinenin boş olarak çalıştırılması tekrar gözlemlenmesi sorunun çözümünü kolaylaştıracaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56