Bulaşık Makinesi Parlatacı Işığı (göstergesi) Yanıyor

Bulaşık makinelerinde kullanılan parlatıcılar bulaşıkların görünümü için oldukça önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak ve gerektiği kadar kullanılmalıdır. Fakat bulaşık makinelerinde bazen parlatıcı koymanıza rağmen parlatıcı yanmaya devam eder. Bu arıza durumunda parlatıcıyı koysanız da makine ya hiç almaz, ya da çok az alır. Peki, sürekli olarak parlatıcı ışığın yanması sorunu neyden kaynaklanır?

– Parlatıcı ışığının sürekli yanması iki farklı nedenden kaynaklanabilir;
– Parlatıcıyı alan gözün tıkanmış olması
– Parlatıcıyı tespit eden okuyucunun bozulmuş olması

Eğer parlatıcıyı alan göz tıkanmış ise, parlatıcının ayarını değiştirerek ve ona göre koyarak birkaç defa yıkama yapmanız halinde sorun düzelebilir. Eğer sorun düzelmezse daha fazla müdahale etmeden servisi çağırmanızda fayda var. Servis ekipleri makinenin içini açarak gerekli kontrolleri yapacak ve tıkanıklığı açacaktır.

Eğer parlatıcıyı tespit eden okuyucu bozulduysa, bu durumda sizin yapacağınız bir şey yoktur. Çünkü bunun tespiti sadece uzmanlar tarafından yapılabilir. Servisi çağırdığınızda gelen ekip parlatıcıda ki devreyi kontrol ederler. Eğer tamir edilebilecek gibi değilse, bu okuyucuyu değiştirerek sorunuçözerler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56