Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Bulaşık makinasında oluşabilecek sorunlardan biride su boşaltmama sorunudur. Bu sorun en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Buna sebep olan birçok faktör vardır. Makinayı atığımız zaman suyun boşalmamış olduğunu gördüğümüzde bu soruna neden olduğunu düşündüren ilk neden gide borusunun tıkanmış kıvrılmış ya da kırılmış olabileceğidir. Makina kullanıcıların gider hortumlarını temizlenmesi amacıyla bulaşık makinalarını düzenli bir şekilde boş olarak çalıştırabilirler. Bu sayede oluşabilecek bir tıkanmayı oluşmadan engellemiş olurlar. Bu yöntem dışında piyasada satılan temizleyicilerden alıp giderler temizlemekte alternatif bir yol olabilir.

Bir diğer sebep ise filtrenin tıkanmasıdır. Filtrelerin temizliği yetkili teknik servis tarafından da kullanıcılar tarafından da yapılabilecek bir işlemdir. İki madde de kullanıcı için basit ve çözülebilir sorunlardır.

Bunlardan başka nedenler ile de bulaşık makinesi su boşaltma sorunu yaşanabilir. Bulaşık makinasının alt sepetinin hemen aşağısındaki gider kısmı kontrol edilmelidir. Başta filtre çıkarılıp temizlenip tekrar takılmalıdır. Bu noktada yemek artıkları ve kireç tıkanmaya neden olabilmektedir. Bu durumda kontrol edildikten sonra bulaşık makinanızı makine açma kapama düğmesine üç saniye basmak suretiyle resetlemeniz sorunun çözümünde etkili olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56