Bulaşık Makinesinde 4E Hatası

Bulaşık Makinesinde 4E Hatası, cihaza su gelmemesi anlamını taşımaktadır. Makineniz suyunu alamazsa çalışamaz ve bu hata kodunu verir. Sizlerin öncelikle su vananızı kontrol etmeniz gerekir. Suların kesik olmasından dolayı bulaşık makineniz su almıyor olabilir. Eğer vana ayarı kısık derecede ise cihaz suyu alamaz ve yine hata verir. Bunun kontrolü için çeşmeden akan suya bakmanız yeterlidir. Makineye gelen su hortumunu da kontrol edebilirsiniz.

Kıvrılma ya da çatlaklık olabilir. Kıvrılma durumunda su yeterince makineye ulaşamayacak ve hata verecektir. Eğer çatlaklık varsa alınan su yere sızıntı yapacaktır. Bulaşık makinesinin su alabilmesi için tezgah altında bulunan vana ve gider borusunun kurallara uygun olarak hazırlanması gerekir. Bu konuda tesisatçılar sizlere yardımcı olacaktır. 4E hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Su boşaltma pompası arızalanmış olabilir.
  • Bulaşık makinesi vanası arızalı olabilir.
  • Su basıncı düşük olabilir.

Bulaşık Makinesinde 4E Hatası ile karşılaşanlar genel kontrollerini yaptıktan sonra hata giderilmiyorsa servis yardımı almalıdır. Bulaşık Makinesi Servisi en kısa sürede sorunu giderecektir.

444 78 56