Bulaşık Makinesinde Deterjan Erimiyor

Bulaşık makinesinde deterjan erimiyor sorunu yaşadıysanız hata sizde de olabilir makinenizden de kaynaklanabilir. Şöyle ki; bulaşıkların makineye yerleşimi oldukça önemlidir. Bardak, fincan ve küçük nesneler üst sepete yerleştirilirken tabak ya da tencere gibi büyük nesnelerin alt sepete yerleşmesi gerekmektedir. Onları yerleşim yaparken de aralarında boşluk bırakılması su ve deterjanın ulaşabilmesi sağlanmalıdır. Üst üste fazla yığma yapılmamalıdır.

Özellikle deterjan gözünün önüne büyük bir tencere ya da ekmek kesme tahtası gibi ürünler konulmamalıdır. Eğer yerleşime dikkat etmezseniz deterjan gözü açılıyor olsa bile, deterjanın suyla birlikte erimesi ve bulaşıklara nüfus etmesi engellenir. Çünkü deterjan yavaş yavaş eriyerek bulaşıkların yıkanmasını sağlar. Bu duruma engel olan nesneler deterjanın erimesine mani olacaktır. Cihazınızla ilgili de şu sorunlar olabilir:

  • Makinenizin pervanesi zamanla tıkanmış yiyecek atıkları birikmiş olabilir.
  • Cihazınız suyu ısıtamazsa rezistans sorunu oluştuysa soğuk su deterjanın erimesine engel olacaktır.
  • Kalitesiz deterjan kullanmanız bu sorunu yaşamanıza neden olabilir.

Bulaşık makinesinde deterjan erimiyor sorunu yaşayanlar kendi müdahaleleri ile başarılı olamadıysa servis desteği almalıdır. Bulaşık Makinesi Servisi kesin çözüm önerilerini sizlere sunacaktır.

Leave a Comment
444 78 56