Bulaşık Makinesinde F1 Ne Demek

Bulaşık Makinesinde F1 Ne Demek diye araştırma yapanlar su kaçağı sorunu ile karşılaştıklarını görürler. Bulaşık makineniz herhangi bir yerden su akıtıyor anlamına gelmektedir. Akan su tesisatlarla ilgili de olabilir. F1 uyarısı ile karşılaşanlar bulaşık makinesi musluğunu kapatmalı ve fişini çekmelidir. Böylelikle ortaya çıkabilecek sıkıntılı durumlara karşı önlem de alınmış olunmaktadır. Eğer gerekli önlemleri almazsanız kaçak yapan su cihazın tabanında birikir, pompa motoru ve yıkama motoru arızasına sebep olabilir.

Bu durumda kalan kişiler genellikle cihazı öne çekerek arkaya doğru yatırmakta ve biriken suyun tahliye edilmesini sağlamaktadır. Fakat böyle bir müdahale soruna kesin çözüm değildir. Büyük arızalara ve tehlikelere sebebiyet vermemek için servis yardımı alınması uygun olacaktır. F1 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Su giriş hortumunda çatlaklık ya da ezilme olmuş olabilir.
  • Tahliye hortumu ezilmiş ya da yerinden çıkmış olabilir.
  • Tesisat sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
  • Bulaşık makinesinin iç bölümünü çevreleyen lastikler eskimiş su sızdırıyor olabilir.

Bulaşık Makinesinde F1 hatası ile karşılaşanlar gerekli önlemleri aldıktan sonra Bulaşık Makinesi Servisinden yardım almalı ve sorunun belirlenmesini sağlamalıdır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56