Bulaşık Makinesinde Uğultu Sesi

Bulaşık makinesinde uğultu sesi genellikle bir problem olarak değerlendirilmez. Bulaşık makinesi, yıkama sonrasında suyu gider kanallarına verirken uğultulu bir ses çıkarabilir. Ayrıca kurutma esnasında da bu sese rastlayabilirsiniz. Bazen makinenizi fazla doldurduğunuz durumlarda da yıkama esnasında uğultulu bir ses duyulabilmektedir. Bulaşık makineniz ilk aldığınız günlerde sessiz çalışıyorsa ve sonradan farklı sesler çıkarmaya başladıysa bunun bazı nedenleri olabilmektedir. Karşılaşılan arızalar ya da arıza yapan parçalar uğultu sesine de neden olabilmektedir.

Bulaşık makinesi arızaları bazen kullanıcı hatasından ortaya çıkarken bazen de eskiyen parçaların iş görmemesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bulaşık makinenizdeki uğultu sesinin nedenleri şunlar olabilir:

  • Pervanelerde sıkıntı olmuş olabilir.
  • Su boşaltma hortumunda sorun olmuş olabilir.
  • Makinenin süzgeci tıkınmış olabilir.

Bulaşık makinesinde uğultu sesi bazen kişileri fazlasıyla rahatsız etmektedir. Makineniz sorunsuz çalışıyorsa endişe edilecek bir durum yoktur. Ama bulaşıklar temiz yıkanmıyorsa, lekeli çıkıyorsa ya da kireç kalıntıları ve su izlerine rastlıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Bulaşık Makinesi Servisi sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA